Sok heti felfutás után megtört az akut légúti megbetegedéssel, és ezen belül az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók 100 ezer főre vetített arányának emelkedő trendje Magyarországon a február 19-25. közötti adatok szerint, azaz jó hírt közölt csütörtök délelőtt a Nemzeti Népegészségügyi Központ.
Idén február 5. és 11. között az országban 59 200 fő fordult orvoshoz influenzaszerű és 293 200 fő akut légúti fertőzés tüneteivel – tette közzé csütörtök reggel a Nemzeti Népegészségügyi Központ a figyelőszolgálatban résztvevő orvosok jelentései alapján végzett becsléseit. Mindez 100 ezer lakosra vetítve olyan magas számokat ad, amilyeneket utoljára az öt évvel ezelőtti influenzaszezonban láthattunk.
Az idei ötödik héten az országban 47 400 fő fordult orvoshoz influenzaszerű és 271 000 fő akut léguti fertőzés tüneteivel – közölte csütörtökön a becslését a Nemzeti Népegészségügyi Központ. Ez 100 ezer főre vetítve 489, illetve 2797 főt jelent, ami jócskán meghaladja a tavalyi 5. heti adatokat, az influenza esetén pedig a 2018-19-es szezon óta nem beszélhettünk ilyen magas fertőzötti arányszámról az 5. héten.
Az idei negyedik héten az országban 36 900 fő fordult orvoshoz influenzaszerű és 233 400 fő akut légúti fertőzés tüneteivel – közölte csütörtökön a becslését a Nemzeti Népegészségügyi Központ. Ez 100 ezer főre vetítve 2409, illetve 381 főt jelent, ami jóval magasabb a tavalyi 4. heti adatoknál, és az influenza esetén elmúlt évek egyik legmagasabb fertőzötti arányszámáról beszélhetünk.
Az újév első hetéről ma közzétett adatok alapján úgy tűnik, hogy enyhül a járvány Magyarországon. Ezzel együtt még mindig sok tízezren betegedhettek meg az elmúlt napokban is, hiszen a Nemzeti Népegészségügyi Központ közleménye szerint „a figyelőszolgálatban résztvevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint megállapítható, hogy 2024. január 1 – 7. között az országban 21 500 fő fordult orvoshoz influenzaszerű és 152 400 fő akut légúti fertőzés tüneteivel”. Mindez 100 ezer főre vetítve és idősorba helyezbe azt jelzi, hogy enyhülőben van a járvány Magyarországon, igaz az ünnepek körüli orvosi ügyeletek és egyéb praktikus okok, például az iskolai szünet és a szabadságolások, miatt lehet, hogy most arányaiban többen nem fordultak orvoshoz, hanem igyekeznek lábon kihordani a betegséget.
Azonnali hatállyal kivonják a forgalomból a Rubophen Thermo 650 mg/10 mg granulátum belsőleges oldatot - jelentette be a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNGYK).
Az elmúlt évekhez képest példátlan mértékű a járvány berobbanása Magyarországon, ezt támasztják alá a Nemzeti Népegészségügyi Központ által ma közzétett 50. heti adatok is. A jelentésből kiderült, hogy egy Baranya vármegyei óvódában az 53 fő exponáltból 38 fő (34 fő gyermek, 4 fő dolgozó) lázzal és köhögéssel járó megbetegedését jelentették, és a gyermekektől vett mindhárom minta az influenza A fertőzést igazolta vissza. Az is kiderült, hogy több tucat kisgyermek is súlyos állapotba került légúti fertőzés miatt, hiszen a kórházi ápolást igénylő 339 SARI beteg (súlyos, akut légúti fertőzés) 21,8%-a (74 fő) 2 éves vagy annál fiatalabb.
A figyelőszolgálatban résztvevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint megállapítható, hogy 2023. december 4–10. között az országban 31 100 fő fordult orvoshoz influenzaszerű és 262 600 fő akut légúti fertőzés tüneteivel – írja a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) 49. heti összegzése.
Laptársunk, a Pénzcentrum megkérdezte a szakértőket a szennyvízalapú vizsgálatok során mért örökítőanyag-emelkedésről, ennek kapcsán pedig arról, hogy érdemes-e beadatnunk emlékeztető oltást, és ha igen, akkor kiknek és miért. Mivel a napokban olyan információk keringtek, miszerint a Covid-oltások egyelőre nem elérhetők idehaza, Kemenesi Gábor virológus utánajárt, hol lehet hozzájutni az oltáshoz.
A szúnyogok által terjesztett nyugat-nílusi láz magyarországi megjelenése miatt a szúnyogcsípések megelőzésére és a szúnyogok elleni védekezésre kéri a lakosságot a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK).
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) elnevezése 2023. augusztus 1. napjától Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központra (NNGYK) változik és szintén ettől a naptól megszűnik az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI), amely jogutódlással beolvad az NNGYK-ba – derült ki a csütörtök este megjelent Magyar Közlönyből. Így tehát egy új intézmény jön létre egy meglévő átalakulásával, és egy másik intézmény beolvasztásával, és a kormány gyógyszerészeti államigazgatási szervként az NNGYK-t jelöli ki.
Az egyértelmű és egységes kommunikáció érdekében az Országos Meteorológiai Szolgálat veszélyjelző rendszerében a figyelmeztető előrejelzéseket hőség helyett ezentúl magas középhőmérsékletre adja ki - közölte a meteorológiai szolgálat hétfőn Facebook-oldalán.
A múlt héten 12 900-an fordultak influenzaszerű megbetegedéssel orvoshoz - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) heti jelentésében, csütörtökön.
A légúti figyelőszolgálat adatai szerint 39 400 influenzaszerű megbetegedést diagnosztizáltak a múlt héten - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) heti jelentésében, csütörtökön.
A figyelőszolgálatban résztvevő orvosok jelentései alapján az elmúlt héten 44 100-an fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz – közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön. Ez csökkenést jelent az azt megelőző héthez viszonyítva.
Javult a levegő minősége az ország nagy részében - derül ki a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) kedden közzétett, az előző napi méréseket ismertető térképének adataiból.
A UnitedHealthcare élén.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
A bécsi külügyminisztérium is megerősítette.
Várhatóan 2027 novemberében.
Budapesti és vidéki intézmények is érintettek.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?